Przejdź do głównej zawartości

Na mieszkanie pracujemy 9 lat w Warszawie oraz 10 w Krakowie


Zgodnie z najnowszym raportem mieszkaniowym Money.pl, Polacy muszą coraz dłużej pracować aby zarobić na własne mieszkanie. Wzięto pod uwagę klasyczne mieszkanie czyli 2 pokoje 50 metrowe mieszkanie oraz średnie zarobki brutto w danym mieście.

Najgorzej jest w Krakowie – tam mieszkańcy na własne M muszą pracować 9 lat i 5 miesięcy. To wynika z niskich zarobków w tym mieście oraz wysokich cen mieszkań.

Pozostałe miasta wyglądają jak poniżej:

Poznań - 8 lat 10 miesięcy
Warszawa – 8 lat i 9 miesięcy
Gdańsk – 7 lat i 10 miesięcy
Wrocław – 7 lat i 9 miesięcy
Lublin – 7 lat i 9 miesięcy
Rzeszów – 7 lat i 3 miesiące
Białystok – 7 lat i 2 miesiące
Łodź – 7 lat
Szczecin – 6lat i 8 miesięcy
Katowice – 6 lat i 8 miesięcy

Jak widać z powyższego zestawienia najgorzej jest w Krakowie natomiast najlepszy stosunek zarobków do cen mieszkań jest na Śląsku czyli w Katowicach. Wynika to z oferowanych wysokich stawek zarobków w stolicy górnego Śląska oraz niedoszacowania rynku mieszkaniowego przez inwestorów czyli znacząco mniejszego popytu.

Propertytime.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Browary Warszawskie SA

Browary Warszawskie utworzono w 1948 roku po przejęciu/znacjonalizowaniu przedsiębiorstwa Haberbusch-Schiele. Był to najsłynniejszy i najdłużej działający zakład tego typu w stolicy produkujący słynną markę piwa Królewskie.

Odbudowa browaru mieszczącego się przy ulicy Grzybowskiej 58/70 trwała do roku 1954 -  w tym czasie zakład został już uruchomiony. Linia produkcyjna w nowym przedsiębiorstwie powstała z pozostałości browaru Haberbusch-Schiele oraz uratowanych innych browarów z całej Polski.
W 1962 roku zbudowano słodownie, natomiast w 1970 połączono browary z Ciechanowa, Ciechomic, Płocka i Wyszkowa - utworzono "Warszawskie Zakłady Piwowarskie w Warszawie".

Ciekawostką jest to że od lipca 1972 produkowano tutaj również Coca-Colę - ogromna część pierwszej partii została sprzedana już podczas pierwszych 2 godzin sprzedaży w warszawskich sklepach - Supersamie oraz Sezamie.

W latach dziewięćdziesiątych następuje prywatyzacja (1992 r. ) - przekształcenie w spółkę pracowniczą Browa…

Standard Chartered Bank w Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego

Jeden z największych i najstarszych brytyjskich banków - Standard Chartered ogłosił iż w Warszawie powstanie oddział na Europę Środkowo Wschodnią.
Jest to już kolejny międzynarodowy bank (po JP Morgan), który rozpoczyna swoją działalność  w stolicy Polski.

Siedziba banku będzie się znajdować w Warsaw Hub - nowym biurowcu Ghelamco przy Rondzie Daszyńskiego  - bank zajmie ok. 8 tys. m. kw. Aktualne biuro mieści się w dawnej siedzibie banku BPH przy ulicy Towarowej 25a.
Warsaw Hub to kolejny kompleks biurowców (po Centrum Marszałkowska) z bezpośrednim, podziemnym przejściem do metra (M2).

PropertyTime.pl

Browary Warszawskie - Echo w centrum Warszawy - dawny browar Haberbusch&Schiele

Echo Investments  SA rozpoczęło realizację Browarów Warszawskich. Projekt będzie łączył w sobie funkcję mieszkalną, biurową oraz handlowo-usługowo jednocześnie. Echo podkreśla iż będzie to projekt miastotwórczy.

Lokalizacja inwestycji to dawny browar Haberbusch i Schiele (ulica Grzybowska/Żelazna) będzie wyjątkowym przedsięwzięciem, realizowanym pod okiem konserwatora.Oprócz biur (4 budynków z tego 2 są już sprzedane) pomieści również osiedle mieszkaniowe (4 bloki) oraz projekt mieszkań na wynajem Resi4Rent - platforma inwestycyjna Echo stworzona z doświadczonym funduszem nieruchomościowym.

Na miejscu znajdą się również najlepsze restaurację - projekt w założeniu ma być miejscem spotkań wielu warszawiaków z tej części Warszawy. Ceny mieszkań zaczynają się od 14 tys. złotych za metr i sprzedają się bardzo szybko. W ostatnim etapie ceny mają być w granicach 20-30 tys. za metr. Wg nas za drogo jak na tę lokalizację.

Więcej o historii Browarów Warszawskich : http://property-time.blogspo…