Przejdź do głównej zawartości

Na mieszkanie pracujemy 9 lat w Warszawie oraz 10 w Krakowie


Zgodnie z najnowszym raportem mieszkaniowym Money.pl, Polacy muszą coraz dłużej pracować aby zarobić na własne mieszkanie. Wzięto pod uwagę klasyczne mieszkanie czyli 2 pokoje 50 metrowe mieszkanie oraz średnie zarobki brutto w danym mieście.

Najgorzej jest w Krakowie – tam mieszkańcy na własne M muszą pracować 9 lat i 5 miesięcy. To wynika z niskich zarobków w tym mieście oraz wysokich cen mieszkań.

Pozostałe miasta wyglądają jak poniżej:

Poznań - 8 lat 10 miesięcy
Warszawa – 8 lat i 9 miesięcy
Gdańsk – 7 lat i 10 miesięcy
Wrocław – 7 lat i 9 miesięcy
Lublin – 7 lat i 9 miesięcy
Rzeszów – 7 lat i 3 miesiące
Białystok – 7 lat i 2 miesiące
Łodź – 7 lat
Szczecin – 6lat i 8 miesięcy
Katowice – 6 lat i 8 miesięcy

Jak widać z powyższego zestawienia najgorzej jest w Krakowie natomiast najlepszy stosunek zarobków do cen mieszkań jest na Śląsku czyli w Katowicach. Wynika to z oferowanych wysokich stawek zarobków w stolicy górnego Śląska oraz niedoszacowania rynku mieszkaniowego przez inwestorów czyli znacząco mniejszego popytu.

Propertytime.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kupujemy mieszkanie obciążone hipoteką

Obecnie większość osób kupujących nieruchomości posługuje się przy zakupie kredytem i sprzedaje swoje nieruchomości przed spłatą całości zobowiązania, stąd też powstał problem właściwego przeprowadzenia transakcji zakupu nieruchomości obciążonej hipoteką.

Postaram się przedstawić Państwu najbardziej bezpieczną procedurę zakupu takiej nieruchomości. Na początek należy sobie odpowiedzieć na dwa pytania: kiedy mamy do czynienia z taką transakcją oraz co nam grozi w związku z tym, że kupujemy nieruchomość obciążoną hipoteką.


Kiedy mamy do czynienia z taką transakcją? 

Z taką transakcją mamy do czynienia wówczas, gdy w dziale IV księgi wieczystej prowadzonej dla nabywanej przez nas nieruchomości wpisana jest hipoteka lub hipoteki. Najczęściej będą to hipoteki na rzecz banku, który sfinansował zakup osobie, od której kupujemy nieruchomość. I na takich hipotekach skupimy się w tym artykule.

Co nam grozi w związku z tym, że kupujemy nieruchomość obciążoną hipoteką? 

Przestawiając sytuację jak najp…

Standard Chartered Bank w Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego

Jeden z największych i najstarszych brytyjskich banków - Standard Chartered ogłosił iż w Warszawie powstanie oddział na Europę Środkowo Wschodnią.
Jest to już kolejny międzynarodowy bank (po JP Morgan), który rozpoczyna swoją działalność  w stolicy Polski.

Siedziba banku będzie się znajdować w Warsaw Hub - nowym biurowcu Ghelamco przy Rondzie Daszyńskiego  - bank zajmie ok. 8 tys. m. kw. Aktualne biuro mieści się w dawnej siedzibie banku BPH przy ulicy Towarowej 25a.
Warsaw Hub to kolejny kompleks biurowców (po Centrum Marszałkowska) z bezpośrednim, podziemnym przejściem do metra (M2).

PropertyTime.pl

Browary Warszawskie SA

Browary Warszawskie utworzono w 1948 roku po przejęciu/znacjonalizowaniu przedsiębiorstwa Haberbusch-Schiele. Był to najsłynniejszy i najdłużej działający zakład tego typu w stolicy produkujący słynną markę piwa Królewskie.

Odbudowa browaru mieszczącego się przy ulicy Grzybowskiej 58/70 trwała do roku 1954 -  w tym czasie zakład został już uruchomiony. Linia produkcyjna w nowym przedsiębiorstwie powstała z pozostałości browaru Haberbusch-Schiele oraz uratowanych innych browarów z całej Polski.
W 1962 roku zbudowano słodownie, natomiast w 1970 połączono browary z Ciechanowa, Ciechomic, Płocka i Wyszkowa - utworzono "Warszawskie Zakłady Piwowarskie w Warszawie".

Ciekawostką jest to że od lipca 1972 produkowano tutaj również Coca-Colę - ogromna część pierwszej partii została sprzedana już podczas pierwszych 2 godzin sprzedaży w warszawskich sklepach - Supersamie oraz Sezamie.

W latach dziewięćdziesiątych następuje prywatyzacja (1992 r. ) - przekształcenie w spółkę pracowniczą Browa…