Przejdź do głównej zawartości

Wola i Mokotów to najpopularniejsze dzielnice w Warszawie


Wg badań przeprowadzonych przez firmę Urban1 dzielnica Wola jest najbardziej popularną dzielnicą jeżeli chodzi o nabywców nowych mieszkań.

Firma przeprowadziła badania na 3 mln transakcji kupna-sprzedaży w trakcie ostatnich 2 lat w Warszawie, Okazało się że już nie Białołeka (gdzie średnia cena to 6 tys,) a Wola jest najbardziej chodliwą dzielnicą dla nowych nabywców.

Decydującym czynnikiem jest bliskość centrum, dostępność dużej ilości nowych mieszkań (np. JW Construction w swojej inwestycji planuje blisko 2 tys, mieszkań !) oraz stosunkowo niska cena, planowana druga linia metra M2 (Płocka, Młynów, Ksiecia Janusza). Swoje inwestycje prowadzą tam Ronson (CityLink), Robyg, Marvipol, Dom Development.

Drugą dzielnicą jest Mokotów jednak tutaj nabywcy są zamożniejsi - 14 procent transakcji to kupno mieszkań powyżej 90 metrowych. Mokotów jest postrzegany jako dzielnica rodzinna z dostępnością do wielu parków.

Ranking zamyka Wawer, Ursynów, Targówek i Wesoła.

Rok 2018 będzie prawdopodobnie najlepszym okresem dla deweloperów mieszkaniowych - sprzeda się najwięcej lokali od 2008 roku.

PropertyTime.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Centrala mBanku w Mennicy Legacy Tower na warszawskiej Woli

mBank SA wybrał na swoją nową centralę budynek Mennicy Legacy Tower przy ulicy Prostej. Siedziba banku zostanie przeniesiona z ulicy Senatorskiej 18 do końca 2020 roku. mBank wynajął 40 tys. metrów kwadratowych w nowoczesnym biurowcu co oznacza że będzie to jedna z największych transakcji biurowych w historii polskiego rynku.
Bank ma zamiar skupić wszystkie swoje jednostki w jednym miejscu (mLeasing, mFaktoring, mBank Hipoteczny).


mBank SA to jeden z największych banków w Polsce, należy do niemieckiego Commerzbanku (drugi bank w Niemczech).

Mennica Legacy Tower to projekt biurowy dwóch partnerów: Golub Gethouse oraz Mennicy Polskiej SA.

PropertyTime.pl

Kupujemy mieszkanie obciążone hipoteką

Obecnie większość osób kupujących nieruchomości posługuje się przy zakupie kredytem i sprzedaje swoje nieruchomości przed spłatą całości zobowiązania, stąd też powstał problem właściwego przeprowadzenia transakcji zakupu nieruchomości obciążonej hipoteką.

Postaram się przedstawić Państwu najbardziej bezpieczną procedurę zakupu takiej nieruchomości. Na początek należy sobie odpowiedzieć na dwa pytania: kiedy mamy do czynienia z taką transakcją oraz co nam grozi w związku z tym, że kupujemy nieruchomość obciążoną hipoteką.


Kiedy mamy do czynienia z taką transakcją? 

Z taką transakcją mamy do czynienia wówczas, gdy w dziale IV księgi wieczystej prowadzonej dla nabywanej przez nas nieruchomości wpisana jest hipoteka lub hipoteki. Najczęściej będą to hipoteki na rzecz banku, który sfinansował zakup osobie, od której kupujemy nieruchomość. I na takich hipotekach skupimy się w tym artykule.

Co nam grozi w związku z tym, że kupujemy nieruchomość obciążoną hipoteką? 

Przestawiając sytuację jak najp…

WeWork Warsaw z siedzibą w Browarach Warszawskich

Firma co-workingowa We Work zdecydowała się wynająć kolejne dużą powierzechnię biurową w Browarach Warszawskich przy ulicy Grzybowskiej (deweloperem jest Echo Investment).

Kluczowym czynnikiem jest tutaj dostęp do II lini metra M2 oraz bliskość centrum miasta.
Przestrzenie coworkingowe zdobywają coraz większą popularność na warszawskim rynku biurowym. Podobny projekt jest realizowany w Wola Retro przy Metro Płocka - tam swoją powierzchnię wynajęła grupa New Work.

Firma We Work (globalny twórca społeczności przedsiębiorców) zainaugurowała w Warszawie w roku 2018  - swoje pierwsze biura otworzyła w projekcie biurowym CEDET przy ulicy Kruczej.
WeWork dostarcza wspólne przestrzenie do pracy dla przedsiębiorców Small business, startupów, architektów, pisarzy, programistów IT.

We Work posiada kilka dużych biur w londyńskim Citi.

Podobny trend widać również na rynku mieszkaniowym gdzie swój projekt co-livingowy ma w planie realizować firma YIT. Inwestycja będzie realizowana na Mokotowie.

Pr…