Przejdź do głównej zawartości

Wola i Mokotów to najpopularniejsze dzielnice w Warszawie


Wg badań przeprowadzonych przez firmę Urban1 dzielnica Wola jest najbardziej popularną dzielnicą jeżeli chodzi o nabywców nowych mieszkań.

Firma przeprowadziła badania na 3 mln transakcji kupna-sprzedaży w trakcie ostatnich 2 lat w Warszawie, Okazało się że już nie Białołeka (gdzie średnia cena to 6 tys,) a Wola jest najbardziej chodliwą dzielnicą dla nowych nabywców.

Decydującym czynnikiem jest bliskość centrum, dostępność dużej ilości nowych mieszkań (np. JW Construction w swojej inwestycji planuje blisko 2 tys, mieszkań !) oraz stosunkowo niska cena, planowana druga linia metra M2 (Płocka, Młynów, Ksiecia Janusza). Swoje inwestycje prowadzą tam Ronson (CityLink), Robyg, Marvipol, Dom Development.

Drugą dzielnicą jest Mokotów jednak tutaj nabywcy są zamożniejsi - 14 procent transakcji to kupno mieszkań powyżej 90 metrowych. Mokotów jest postrzegany jako dzielnica rodzinna z dostępnością do wielu parków.

Ranking zamyka Wawer, Ursynów, Targówek i Wesoła.

Rok 2018 będzie prawdopodobnie najlepszym okresem dla deweloperów mieszkaniowych - sprzeda się najwięcej lokali od 2008 roku.

PropertyTime.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Browary Warszawskie SA

Browary Warszawskie utworzono w 1948 roku po przejęciu/znacjonalizowaniu przedsiębiorstwa Haberbusch-Schiele. Był to najsłynniejszy i najdłużej działający zakład tego typu w stolicy produkujący słynną markę piwa Królewskie.

Odbudowa browaru mieszczącego się przy ulicy Grzybowskiej 58/70 trwała do roku 1954 -  w tym czasie zakład został już uruchomiony. Linia produkcyjna w nowym przedsiębiorstwie powstała z pozostałości browaru Haberbusch-Schiele oraz uratowanych innych browarów z całej Polski.
W 1962 roku zbudowano słodownie, natomiast w 1970 połączono browary z Ciechanowa, Ciechomic, Płocka i Wyszkowa - utworzono "Warszawskie Zakłady Piwowarskie w Warszawie".

Ciekawostką jest to że od lipca 1972 produkowano tutaj również Coca-Colę - ogromna część pierwszej partii została sprzedana już podczas pierwszych 2 godzin sprzedaży w warszawskich sklepach - Supersamie oraz Sezamie.

W latach dziewięćdziesiątych następuje prywatyzacja (1992 r. ) - przekształcenie w spółkę pracowniczą Browa…

Standard Chartered Bank w Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego

Jeden z największych i najstarszych brytyjskich banków - Standard Chartered ogłosił iż w Warszawie powstanie oddział na Europę Środkowo Wschodnią.
Jest to już kolejny międzynarodowy bank (po JP Morgan), który rozpoczyna swoją działalność  w stolicy Polski.

Siedziba banku będzie się znajdować w Warsaw Hub - nowym biurowcu Ghelamco przy Rondzie Daszyńskiego  - bank zajmie ok. 8 tys. m. kw. Aktualne biuro mieści się w dawnej siedzibie banku BPH przy ulicy Towarowej 25a.
Warsaw Hub to kolejny kompleks biurowców (po Centrum Marszałkowska) z bezpośrednim, podziemnym przejściem do metra (M2).

PropertyTime.pl

Browary Warszawskie - Echo w centrum Warszawy - dawny browar Haberbusch&Schiele

Echo Investments  SA rozpoczęło realizację Browarów Warszawskich. Projekt będzie łączył w sobie funkcję mieszkalną, biurową oraz handlowo-usługowo jednocześnie. Echo podkreśla iż będzie to projekt miastotwórczy.

Lokalizacja inwestycji to dawny browar Haberbusch i Schiele (ulica Grzybowska/Żelazna) będzie wyjątkowym przedsięwzięciem, realizowanym pod okiem konserwatora.Oprócz biur (4 budynków z tego 2 są już sprzedane) pomieści również osiedle mieszkaniowe (4 bloki) oraz projekt mieszkań na wynajem Resi4Rent - platforma inwestycyjna Echo stworzona z doświadczonym funduszem nieruchomościowym.

Na miejscu znajdą się również najlepsze restaurację - projekt w założeniu ma być miejscem spotkań wielu warszawiaków z tej części Warszawy. Ceny mieszkań zaczynają się od 14 tys. złotych za metr i sprzedają się bardzo szybko. W ostatnim etapie ceny mają być w granicach 20-30 tys. za metr. Wg nas za drogo jak na tę lokalizację.

Więcej o historii Browarów Warszawskich : http://property-time.blogspo…