Przejdź do głównej zawartości

Browary Warszawskie SA


Browary Warszawskie utworzono w 1948 roku po przejęciu/znacjonalizowaniu przedsiębiorstwa Haberbusch-Schiele. Był to najsłynniejszy i najdłużej działający zakład tego typu w stolicy produkujący słynną markę piwa Królewskie.

Odbudowa browaru mieszczącego się przy ulicy Grzybowskiej 58/70 trwała do roku 1954 -  w tym czasie zakład został już uruchomiony. Linia produkcyjna w nowym przedsiębiorstwie powstała z pozostałości browaru Haberbusch-Schiele oraz uratowanych innych browarów z całej Polski.
W 1962 roku zbudowano słodownie, natomiast w 1970 połączono browary z Ciechanowa, Ciechomic, Płocka i Wyszkowa - utworzono "Warszawskie Zakłady Piwowarskie w Warszawie".

Ciekawostką jest to że od lipca 1972 produkowano tutaj również Coca-Colę - ogromna część pierwszej partii została sprzedana już podczas pierwszych 2 godzin sprzedaży w warszawskich sklepach - Supersamie oraz Sezamie.

W latach dziewięćdziesiątych następuje prywatyzacja (1992 r. ) - przekształcenie w spółkę pracowniczą Browary Warszawskie Spółka Akcyjna. Po kilku latach następuje zmiana nazwy na Browary Warszawskie Królewskie SA, Po prywatyzacji browar zostaje nabyty przez austriacką korporację Brau-Union, który następnie sprzedaje go browarom Żywiec SA (należy do holenderskiego Heinekena - lider rynku w Polsce).

W 2004 roku Browary Warszawskie (Królewskie) SA przy ulicy Grzybowskiej zostają ostatecznie zamknięte (zwolniono 250 osób) a produkcja słynnego piwa przeniesiona do Warki.

Po tym okresie przy ulicy Grzybowskiej pozostały magazyny, stacja uzdatniania wody, laboratorium. Z czasem wszystkie budynki wyburzono.

Obecnie inwestor Echo Investments realizuje tam wieloetapowy projekt deweloperski Browary Warszawskie.  
Więcej o projekcie Echo: http://property-time.blogspot.com/2018/11/browary-warszawskie-echo-.html

PropertyTime.pl


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Centrala mBanku w Mennicy Legacy Tower na warszawskiej Woli

mBank SA wybrał na swoją nową centralę budynek Mennicy Legacy Tower przy ulicy Prostej. Siedziba banku zostanie przeniesiona z ulicy Senatorskiej 18 do końca 2020 roku. mBank wynajął 40 tys. metrów kwadratowych w nowoczesnym biurowcu co oznacza że będzie to jedna z największych transakcji biurowych w historii polskiego rynku.
Bank ma zamiar skupić wszystkie swoje jednostki w jednym miejscu (mLeasing, mFaktoring, mBank Hipoteczny).


mBank SA to jeden z największych banków w Polsce, należy do niemieckiego Commerzbanku (drugi bank w Niemczech).

Mennica Legacy Tower to projekt biurowy dwóch partnerów: Golub Gethouse oraz Mennicy Polskiej SA.

PropertyTime.pl

Warszawa promuje się na MIPIM w Cannes

W dniach 12-15 marca 2019 roku odbędą się we francuskim Cannes największe europejskie targi nieruchomościowe MIPIM 2019..
Na imprezę przyjeżdżają inwestorzy, fundusze real estate, banki oraz deweloperzy z całego świata. Promują się tam również polskie miasta w tym m.in. Warszawa, Łódź, Katowice.
Stolica Polski będzie promować się z kilkoma działkami inwestycyjnymi w tym na Woli oraz Mokotowie.
Impreza odbywa się w Pałacu Festiwalowym Cannes. Więcej informacji na www.mipim.com.

PropertyTime.pl

Wola nową dzielnicą finansową Warszawy

W ostatnich dniach mBank poinformował iż przenosi swoją siedzibę do Mennicy Legacy Tower przy ulicy Prostej, 200 metrów od Ronda ONZ.  To już kolejny wielki bank który będzie miał swoją centralę w dzielnicy Wola.


Przypomnijmy iż swoje centrale w tej dzielnicy posiadają już Santander, JP Morgan, Goldman Sachs, Standard Charteded, BNP Paribas. Teraz dołącza mBank czyli 4 bank w Polsce wynajmując 40 tys. metrów kwadratowych co jest jedną z największych transakcji wynajmu w historii Polski. mBank wynajął praktycznie cały wieżowiec kompleksu Mennica Legacy Tower (pierwotnie miał być tam JP Morgan).

Co to oznacza dla najbliższej okolicy? mBank przeniesie tam wszystkie swoje jednostki i scentralizuje swoją obecność w jednym miejscu. Będzie to ok. 5 tys. nowych pracowników od końca 2020 roku czyli popyt na wszelkiego rodzaju usługi oraz wynajem/kupno nowych mieszkań.

Wola za sprawą metra M2 przeżywa turborozwój -  powoli staje się dzielnicą finansową Warszawy a dokładnie przestrzeń pomiędzy …